Průmyslová zóna Xiaojingao, Qiaoxia, Yongjia, Zhejiang, Čína

[chráněno e-mailem]

EN

Pěnová jáma

Amirplay

Pěnová jáma

Regular play like

vertical leap, air flip, fall into the sponge pool, those are the cool expression of sports experts. in addition, the sponge pool also equipped with rock climbing area, walking flat belt, hanging rope, etc., so that player fully enjoy the excitement and excitement of falling from the air into the foam ocean.


Bezpečnost

Materials are non-toxic and environmental friendly, avoiding the use of materials containing formaldehyde and other toxic substances. The materials used should have a certain degree of stability to avoid the generation of pollutants due to changes in the external environment, such as temperature and humidity, during the operation of the park.

2.Tabulka s bezpečnostními pokyny pro trampolínový park by měla být umístěna ve vstupní hale trampolíny viditelně a v prostoru aktivit v každém vhodném rozsahu jsou umístěny značky s bezpečnostními pokyny.

3.Včas připomenout a zastavit hráče trampolínového parku nedodržují pravidla preventivního chování

4.Veškerý personál, hlídková služba v celém areálu trampolínového parku, odvádí dobrou práci na bezpečnostní prověrce.

Before entering the sponge pool need to confirm whether there are people in the pool, especially children, need to wait for each other ashore before entering

Forbidden to jump into the sponge pool in a diving position, once the head down, it is too late to cushion, very dangerous.


Údržba

Sponge pool regularly clean up the bottom of foreign objects, 

Replace the damaged sponge cubes

Zaměstnanci trampolínového parku by měli pravidelně udržovat a testovat veškeré zábavní vybavení a mělo by být pravidelně udržováno podle pravidel údržby a jakékoli zjištěné problémy nebo poškození by měly být včas opraveny a nahrazeny.


Zobrazit všechny fotky
Proč nás vybrat
  • Konkurenční úspory
  • Vlastní designový tým
  • Profesionální instalace
  • Získejte finanční pomoc

Chcete se dozvědět více o Jump Area?

Volejte: + 86-15858526929
Zeptejte se na svou otázku
Související předměty
prosím
odejít
zpráva
Home
Produkty
E-Mail
Kontakt